листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI член 34, алинеја 7 од Правила за котација на Македонската берза АД Скопје, ТТК Банка АД Скопје известува дека Претседателот на Надзорниот Одбор на ТТК Банка АД Скопје Глигорие Гоговски се стекна со 1.000 обични акции издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 08.06.2018 14:00:00
Документ БР.: DOC_10191-299/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации