листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Во врска со еволуцијата на цената на акциите на АрцелорМиттал Скопје (ЦРМ) АД Скопје во тековната година, изјавуваме дека немаме материјални информации кои не се од јавен карактер. Следствено, немаме коментар за горенаведеното.

In relation to the price evolution of ArcelorMittal Skopje (CRM) AD Skopje’s shares during the current year, we declare that we are not aware of any material non disclosed information; therefore we have no comments to make in this respect.

Објавено на: 21.06.2018 15:09:52
Документ БР.: DOC_10191-311/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации