листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

,,Ве известуваме дека Гувернерот на НБРМ, со Решение бр.15-13117/5 од 25 јуни 2018 година издаде претходна согласност за именувањето (реизборот)  на Златко Черепналкоски за член на Надзорниот одбор на ТТК Банка АД Скопје за период од 4 години.”

 

Објавено на: 02.07.2018 13:01:20
Документ БР.: DOC_10191-324/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации