листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промена во Органите на управување-08.08.18.pdf

Објавено на: 09.08.2018 15:26:47
Документ БР.: DOC_12285-52/2018
Урнек: Измени во органи на управување