листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Објава на Предлог - ревидиран Дневен ред за Собрание на акционери на АД Раде Кончар - Апаратна техника- Скопје закажано за ден 15,08,218 год, согласно предлози од акционери.


Predlog-Revidiran dneven red za 15.08.18.pdf

Објавено на: 10.08.2018 09:16:09
Документ БР.: DOC_10109-121/2018
Урнек: Јавен повик за собрание