листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Собранието на Македонски Телеком  АД Скопје кое беше свикано за 11.09.2018 година во 11:00 часот со објава на јавен повик на ден 10.08.2018 година, поради немање квориум за работа,  се презакажува за  25. септември 2018 година (вторник) во 11:00 часот согласно член 393 од Законот за трговски друштва.

Собранието ќе одлучува и расправа по веќе објавениот дневен ред во јавниот повик.


Javen povik_MKT Sobranie_11092018_prezakazano_25092018.pdf

Објавено на: 11.09.2018 15:43:44
Документ БР.: DOC_10109-126/2018
Урнек: Јавен повик за собрание