листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Согласно член 460-г од Законот за трговски друштва, Македонски Телеком АД - Скопје известува за реализирана зделка со заинтересирана страна.


Izvestuvanje za zdelka so zainteresirana strana_ SOZR.pdf

Објавено на: 05.11.2018 14:35:02
Документ БР.: DOC_26453-9/2018
Урнек: Зделка со заинтересирана страна