листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за отповикување и избор на член на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 09.11.2018 година.


MKT Sobranie Odluka _Otpovikuvanje i izbor na clen na OD.pdf

Објавено на: 12.11.2018 09:43:59
Документ БР.: DOC_12285-63/2018
Урнек: Измени во органи на управување