листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува неревидиран биланс на успех за период 01/01/18 - 30/09/18:


Биланс на успех - функција на трошоци.xlsx

Објавено на: 15.11.2018 15:45:59
Документ БР.: DOC_12298-109/2018
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.