листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидиранот биланс на успех за период 01/01/18 - 30/09/18:

 


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01-30.09.18.pdf

Објавено на: 15.11.2018 15:50:59
Документ БР.: DOC_10191-516/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации