листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува ревидираните полугодишни финансиски извештаи за 2018 година:


Точка 3. Ревидирани фин полугодишни извештаи 30.06.2018.pdf

Објавено на: 12.12.2018 15:45:27
Документ БР.: DOC_12304-113/2018
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи