листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Стопанска Банка АД Скопје ги објавува следните одлуки од 44-та Седница на Собранието на акционери:


Точка 6. Одлука за начинот на пресметка и исплата на аванс на дивиденда .._.pdf
Точка 5. Одлука за начинот на пресметка и исплата на аванс на дивиденда .._.pdf

Објавено на: 12.12.2018 15:45:23
Документ БР.: DOC_10187-24/2018
Урнек: Дивиденден Календар