листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИЗВЕСТУВАЊЕ

КАРБО НОВА АД КР.Паланка ги известува сите акционери дека закажаната седница за Годишното собрание на акционери на ден 29.12.2018 со почеток во 17 :00 час, поради објективни причини нема да се одржи .

За одржување на седницата на Годишно собрание ќе бидат известени со објавување на оглас. 

 

                                                                                                                                                              КАРБО НОВА

 

Објавено на: 27.12.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_10191-547/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации