листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска Банка АД Скопје објавува коментар кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 31.12.2018 година:


Анализа на финансиските резултати на Стопанска банка АД - Скопје_01.01.-31.12.2018.pdf
Analysis of the financial results of Stopanska banka AD - Skopje_01.01.-31.12.2018.pdf

Објавено на: 28.02.2019 15:31:09
Документ БР.: DOC_10191-83/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации