листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот 01.01.18 - 31.12.18 година:


12 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци -2018.xlsx

Објавено на: 15.03.2019 14:37:10
Документ БР.: DOC_26445-96/2019
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.