листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Централна кооперативна банка АД Скопје известува дека на ден 21.03.2019 година заврши емисијата на долгорочни должнички хартии од вредност - прва емисија на конвертибилни обврзници


Известување ЦКБ АД Скопје од 21.03.2019 год..pdf

Објавено на: 21.03.2019 15:58:54
Документ БР.: DOC_10191-169/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации