листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност  г-ѓа Хедвика Усеник да биде именувана за член на Надзорен одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Решението се издава со важност до 11 септември 2021 година.

 

Објавено на: 02.04.2019 14:16:51
Документ БР.: DOC_12285-15/2019
Урнек: Измени во органи на управување