листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

 

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2018 година.


Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2018 година.pdf

Објавено на: 04.04.2019 14:10:03
Документ БР.: DOC_10187-0/2019
Урнек: Дивиденден Календар