листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за свикување редовно годишно Собрание на акционерите на Уготур АД Скопје


ЈАВЕН ПОВИК ЗА СВИКУВАЊЕ НА ГОДИШНО СОБРАНИЕ ЗА 2018.pdf

Објавено на: 08.04.2019 09:00:53
Документ БР.: DOC_10109-30/2019
Урнек: Јавен повик за собрание