листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2018 година:


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка за 2018.pdf

Објавено на: 05.04.2019 15:15:46
Документ БР.: DOC_12287-1/2019
Урнек: Распределба на добивка