листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2018 година (дивиденден календар):


Одлука за определување на износот на дивиденда и датумот на исплата на дивидендата за 2018 година.pdf

Објавено на: 05.04.2019 15:15:46
Документ БР.: DOC_10187-2/2019
Урнек: Дивиденден Календар