листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за Годишно собрание на акционери на ОКТА АД - Скопје на 15 мај 2019 година:

 


Годишен извештај на СИР за 2018.pdf
Извештај за работата на ОД на ОКТА во 2018.pdf
Финансиски извештаи за 2018 година.PDF

Објавено на: 11.04.2019 09:25:03
Документ БР.: DOC_13285-47/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери