листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Ve molime za objava na Predlog-Odlukite.


1.Predlog odluka za usvojuvanje na godisna smetka.PDF
2.Predlog odluka za usvojuvanje na revizorski izvestaj.PDF
3.Predlog odluka za raspredelba na dobivkata.PDF
4.Predlog odluka za odobruvanje na rabotata na ;lenovi na OD.PDF
5.Predlog odluka za izbor na ovlastena revizorska kuka.PDF

Објавено на: 11.04.2019 14:05:51
Документ БР.: DOC_13285-48/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери