листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Почитувани,

во врска со годишното акционерско собрание за деловната 2018 година, Ве известуваме дека акционерот Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe издаде полномошно за преставување на акционерските права и полномошно за извршување на функцијата Претседавач со собранието. Во однос на претходно споменатото, Во прилог е објава на конфликт на интерес согласно одредбите од Законот за трговските друштва.

Срдечен поздрав,

Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп


Objava na konflikt na interes_SEINET.jpg

Објавено на: 19.04.2019 14:05:34
Документ БР.: DOC_10191-220/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации