листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО АКЦИОНЕРИТЕ ЗА ИСПЛАТА НА ДИВИДЕНДА!

Ги известуваме акционерите дека дивидендата, согласно на Одлуката на дивиденда и дивиденден календар од 04.04.2019 година, е исплатена на 06.05.2019 година.

Се замолуваат акционерите кои не доставиле трансакциона сметка да ја достават на е-mail zarko@teteks.com.mk или по пошта на Тетекс АД Тетово, ул Б. Миладинови бр.1, 1200 Тетово

Објавено на: 06.05.2019 14:10:42
Документ БР.: DOC_10191-240/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации