листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

ВИТАМИНКА АД објавува ревидиран консолидиран финансиски извештај со ревизорско мислење за 2018год.


Vitaminka FS Audit Report Consolidated_31.12.2018.pdf

Објавено на: 16.05.2019 09:00:07
Документ БР.: DOC_12304-42/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи