листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Во прилог го доставуваме Повикот во кој е објавен ревидиран дневен ред за Годишното собрание закажано на 11.06.2019 година во кој се вклучени две нови точки, како и Предлог-Одлуките.


Oglas sobranie. 2019 doc дополнување.pdf
Razres-Neizvrs.Dir.pdf
Izbor-Neizvrs. clenovi-.pdf

Објавено на: 28.05.2019 08:48:12
Документ БР.: DOC_10109-95/2019
Урнек: Јавен повик за собрание