листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки донесени на Годишното Собрание на акционери на БИМ а.д. Свети Николе одржано на ден 29.05.2019 год.


Други одлуки од Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 30.05.2019 08:48:41
Документ БР.: DOC_12283-59/2019
Урнек: Други одлуки од собрание