листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

БИМ а.д. Свети Николе- Одлука од Собрание на акционери од 29.05.2019 год. за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2018 год. (Дивиденден календар)


Одлука за утврдување на датуми при исплата на дивиденда за 2018 година.pdf

Објавено на: 30.05.2019 08:57:00
Документ БР.: DOC_10187-17/2019
Урнек: Дивиденден Календар