листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Стопанска банка АД Скопје ги објавува следните извештаи:


точка 6. Одлука за усвојување на Годишна сметка и Финансиски извештаи на Стопанска банка АД - Скопје за 2018 година.doc
Точка 7. Finansiski izvestaj 2018-compressed.pdf
Точка 7.a. Mislenje na NO_NBRM.pdf

Објавено на: 30.05.2019 09:55:15
Документ БР.: DOC_12304-61/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи