листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Стопанска банка АД Скопје објавува останати одлуки од Собрание на акционери:


тoчка 5. Одлука за именување на член на Надзорен одбор.pdf
Точка 12. Naznacuvanje ovlasteno revizorsko drustvo.pdf
Точка 13. Одлука за усвојување на Пол за наградување.pdf

Објавено на: 30.05.2019 09:59:15
Документ БР.: DOC_12283-62/2019
Урнек: Други одлуки од собрание