листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промени во Органите на управување-12.06.19.pdf

Објавено на: 12.06.2019 15:09:29
Документ БР.: DOC_12285-40/2019
Урнек: Измени во органи на управување