листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:


"Македонијатурист" АД Скопје- Известување до акционерите во врска исплата на дивиденда за 2018 година.


Известување до акционерите за достава на трансакциски сметки во врска исплата на дивиденда за 2018 година..pdf

Објавено на: 26.06.2019 14:12:12
Документ БР.: DOC_10191-351/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации