листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Ги објавуваме одлуките донесени на Собранието на акционерите одржано на ден 28.06.2019 година.


Odluki od Sobranie na akcioneri.PDF

Објавено на: 28.06.2019 14:10:21
Документ БР.: DOC_12283-101/2019
Урнек: Други одлуки од собрание