листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани консолидирани и поединечни финансиски извештаи за 2018 година


Konecni konsolidirani izvestai Automakedonija 2018 so odluka.pdf
Konecni posebni izvestai Automakedonija 2018 so odluka.pdf

Објавено на: 28.06.2019 16:24:13
Документ БР.: DOC_12304-91/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи