листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Дополнување на одлуките од Собрание објавени на 28.06.2019


Odluka za prest.clen i izbor na nov na NO.PDF
Odluka za izmena na statut na FM.PDF

Објавено на: 01.07.2019 08:21:07
Документ БР.: DOC_12283-104/2019
Урнек: Други одлуки од собрание