листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно член 396 од Законот за трговски друштва седницата на Собранието на акционери на ГТЦ А.Д. Скопје е прекината и истата ќе продолжи со работа на ден 24.07.2019 година (среда) во 12,00 часот во салата за состаноци во Градски Трговски Центар А.Д. Скопје, Кеј 13 Ноември кула 2 кат 4 Скопје.

Објавено на: 17.07.2019 08:34:41
Документ БР.: DOC_10109-119/2019
Урнек: Јавен повик за собрание