листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревизорски и годишен извештај за Теал АД Тетово за 2018 год.


Revizorski izveshtaj i mislenje TEAL AD 2018.pdf
Godisen izvestaj 2018 Teal AD.pdf

Објавено на: 25.07.2019 14:10:13
Документ БР.: DOC_12304-102/2019
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи