листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека БИМ а.д. Свети Николе потпиша договор со Друштво за управување со недвижен имот ЕАСТ ГАТЕ МАЛЛ увоз-извоз Скопје за изолаторски работи.

Вредноста на договорот е 339.825,00 евра без ДДВ.

 

26.07.2019 год.                                                БИМ а. д. Свети Николе

Објавено на: 26.07.2019 14:10:31
Документ БР.: DOC_10191-383/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации