листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-ѓа Кристина Ковачич Бјелајац да биде именувана за член на Надзорен одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Решението се издава со важност до 29 август 2021 година.

Објавено на: 31.07.2019 14:12:36
Документ БР.: DOC_12285-52/2019
Урнек: Измени во органи на управување