листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлукa за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 24.09.2019 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2019.pdf

Објавено на: 23.08.2019 09:07:16
Документ БР.: DOC_13285-185/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери