листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Централна кооперативна банка А.Д. Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.06.2019 година, како и образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 30.08.2019 година.

Објавено на: 29.08.2019 09:30:28
Документ БР.: DOC_10191-470/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации