листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Образложение кон објавените неревидирани финансиски извештаи на Аутомакедонија АД Скопје за период од 01.01. - 30.06.2019 (неконсолидирани и неревидирани)


Допис до МСЕ - преку СЕИ НЕТ- 27.08.2019 - 6М поединечни (potpis).pdf

Објавено на: 30.08.2019 14:10:22
Документ БР.: DOC_10191-489/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации