листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП ги објавува Финансиските извештаи за работењето во период од 01.01. до 30.06.2019 год. и приложува Образложение кон постигнатиот финансиски резултат од работењето од 01.01. до 30.06.2019 год.


2019 06mes Finan izvest period 01-06m 2019 Mak berza dost.xlsx

Објавено на: 30.08.2019 09:05:31
Документ БР.: DOC_26441-89/2019
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.