листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/19 - 30/06/19:


6 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци 2019_restated.xlsx

Објавено на: 02.09.2019 16:48:07
Документ БР.: DOC_26441-125/2019
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.