листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Централна кооперативна банка А.Д. Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.9.2019 година, како и образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 14.11.2019 година.

Објавено на: 13.11.2019 15:31:51
Документ БР.: DOC_10191-602/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации