листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:


ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - ПРИЛЕП го објавува финансискиот извештај БИЛАНС НА УСПЕХ за работењето во период од 01.01. до 30.09.2019 год.


2019 09m 01-09 2019 dostaven.xlsx

Објавено на: 15.11.2019 14:10:28
Документ БР.: DOC_12298-93/2019
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 30.09.