листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Вонредно Собрание на акционери


Одлука за именување на независен член на Надзорен одбор на УНИБанка АД Скопје.pdf
Одлука за изменување и дополнување на Статутот на УНИБанка АД Скопје.pdf

Објавено на: 30.12.2019 15:32:31
Документ БР.: DOC_12283-170/2019
Урнек: Други одлуки од собрание