листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно глава 6 од Правилата за котација известуваме за следната ценово чувствителна информација:

Во врска со започнување на деловна соработка околу изнајмување на деловниот простор на спрат 3 со површина од 800 м2, АД Нова Стоковна Куќа- Струмица и даде позајмица во износ од 20.720.000,00 денари на Фирмата ДПТУ " Азуро Ексклузиве" ДООЕЛ Струмица.

Позајмицата е дадена бескаматно и со рок на враќање од 6 месеци.

Позајмицата е обезбедена со залог од прв ред на некретнина- локал во центарот на-Струмица.

Објавено на: 14.01.2020 09:33:43
Документ БР.: DOC_10191-5/2020
Урнек: Други ценовно чувствителни информации