листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлука од Собрание на акционери на НЛБ Банка АД Скопје одржано на 16.01.2020 година

 


Одлука за именување на независен член на Надзорен одбор на НЛБ Банка АД Скопје.pdf

Објавено на: 17.01.2020 09:57:40
Документ БР.: DOC_12283-0/2020
Урнек: Други одлуки од собрание